4. ročník - 18.7. 2015 od 17 hod.

Hráli na 1. ročníku 21.7.2012

 

Vojta Kiďák Tomáško

Je český trampský a folkový písničkář z malého městečka nad řekou Lokte nad Ohří, zakladatel skupiny Roháči a držitel několika Port. Někdo umí malovat, někdo je machr na cizí řeči, jinej skáče padákem a další třeba dovede postavit dům. On hraje na kytaru a skládá písničky o lidech, o lásce, o přátelství, nebo o tom, co prožil, co vidí okolo sebe.

  https://vktomasko.net/

 

Stráníci

Manželská dvojice, hrající skoro 30 let se svými přáteli folkovou a trampskou muziku a pořádající pár akcí jako Potlach u Stráníků, nebo krajské kolo Porty. Vzhledem k bohaté hudební historii této dvojice doporučuji si ji přečíst na jejich stránkách.

https://www.stranici.cz

 

Stařenky

Před třiceti lety Schovanky - dnes Stařenky. Jsou to však stále ony - jak by řekl Jára Cimrman - sice trochu zestárlé, ale stále šaramantní. Po několikaleté pauze se v roce 1995 při příležitosti vydání „sebraných“ nahrávek z české televize na CD opět chopily již dávno odložených nástrojů. Bylo třeba, aby živě zahrály na křtu desky. A šlo to… sice ztuha, ale vystoupení zvládly. A tak začaly pravidelně, jen tak pro sebe, doma muzicírovat. V roce 2003 na naléhání věrných příznivců přijaly pozvání skupiny Scarabeus ke společnému vystoupení v Malostranské Besedě, kde před mnoha lety začínaly jako Schovanky. A protože reakce publika byla příznivá, bylo rozhodnuto zase hrát.

Převzato z www.starenky.cz

 volněsdsddsdfsdfsdfsdf

Falešná karta

Trampská kapela Falešná karta byla založena v roce 1995 partou mladých kluků - trampů z Nového Města na Moravě. Jejich muzikantský vývoj ovlivnila nejvíc asi muzika kapel Hop trop a Hoboes (bratři Ryvolové). Pravidelně se účastní velkých (Zahrada, Porta, Slunovrat…) i menších (Olešnická kytka, Trampská nota, Bystřické banjo…) festivalů, občas odehraje i nějaký koncert či trampský bál. Falešnou kartu můžete taky zaslechnout na potlaších a setkáních trampů, ve vodáckých kempech, v hospůdkách a u ohňů na vandrech. Mezi jejich největší úspěchy patří zisk divácké Trampské porty v roce 2003 a 4. místo v soutěži o Krtečky na festivalu Zahrada 2004.

 převzato ze stránek : https://wordpress.fkarta.cz/

 

Gladly S.W.

Country - trampská a i folková skupina Gladly SW z Kladna, vítěz Poháru Country rádia 2010, je stoupající hvězdou tohoto hudebního žánru a získává si stále více příznivců a fanoušků.

https://www.gladlysw.cz/

Jitka Vrbová a Standa Chmelík

Česká zpěvačka, o které Jan Dobiáš (moderátor festivalu) řekl, že  "Málokdo poponesl prapor starých, starších a nejstarších trampských písní tak daleko a tak dobře, jako právě Jitka Vrbová",  je známá především jako výrazná představitelka žánru trampské a country hudby. Věnuje se také jazzu a swingu.

Stanislav Chmelík  - přítel a spolupracovník, pravidelně doprovázející Jitku Vrbovou na kytaru. Je také autorem mnoha známých písní, např. List podzimní, kterou napsal pro Evu Olmerovou.

https://www.jitkavrbova.cz

 

Sekvoj

Trampská (podle basisty Piňdi turistická) kapela, která v současnosti hraje ve složení Olda Dolejš - kytara, zpěv; Pavel Hurt - kytara, zpěv a Emil Piňďa Makal - kontrabas, zpěv a odborový předák. Ano, čtete správně, kapela Sekvoj je jediná kapela s odborovou organizací. Kromě záštity tohoto festivalu, vystupování na spoustě festivalů také organizuje turistické výlety pod názvem "Sekvojové Šlapky".

www.sekvojmusic.cz

Bonzo Radványi & Luboš Beňa

Ľuboš Beňa a Peter Bonzo Radványi je duo slovenských hráčů na rezofonické kytary. Jejich repertoár je složený z klasických amerických standardů, ale i vlastních originálů zpívaných ve slovenštině. Jejich doménou je Mississippi blues.

www.lubosbena.sk

© 2013 Sekvoj & MiBe.cz. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode